Duşakabin Nasıl Olmalıdır?

Şimdilerde markalar, onlarca farklı duşakabin modeli üretiyor. İnsanların pek çoğu da bunlar ile alakalı yeterli olarak bilgi sahibi olmadan yalnızca dış görünüşe bakarak karar veriyor.

Okunma Sayısı: 1429
Tarih: 13.07.2015 18:05

Duşakabin Nasıl Olmalıdır?

Şimdilerde markalar, onlarca farklı duşakabin modeli üretiyor. İnsanların pek çoğu da bunlar ile alakalı yeterli olarak bilgi sahibi olmadan yalnızca dış görünüşe bakarak karar veriyor. Ancak daha sonrasında bu kararlarının ne kadar yanlış olduğunu anlıyorlar. Bunun meydana gelmesini engellemek adına öncelikli olarak duşakabinin ne olduğu ve satın alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda araştırma yapılmalıdır. Bir kişi duşakabin satın alırken öncelikli olarak bu ürünün tüm fonksiyonlarını yerine getirip getirmediğine dikkat edilmelidir. Sızdırma yapmaması, iç bölgesinin sudan, nemden ve buhardan korunacak şekilde üretilmiş olması büyük bir önem taşıyor. Duşakabinlerde en önemli olan parçalardan bir tanesi, hiç şüphesiz ki camlar.

Bazı duşakabin modellerinde mika camlar kullanılmaktadır. Bu camların üzerine desen verilirken, işlemler her ne kadar titizlikle gerçekleştirilmiş olsa da yapılacak en ufak bir yanlışlık sonrasında camlarda yarım veya bir milimetrelik çatlamalar meydana gelebilir. İlk başlarda herhangi bir sorun oluşmasa bile daha sonrasında duşakabin kullanılırken oluşacak ani sıcaklık değişimleri sonrasında çatlakların boyutları büyümeye başlar ve sızıntılar ortaya çıkar. Bundan dolayı duşakabin satın alırken firmanın kalitesine ve ürünlerini daha öncesinde kullanan kişilerin yorumlarına dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca duşakabin seçimi yapılırken, kayar panellerin mutlaka kontrol edilmesi, büyük bir önem taşımakta. Çünkü kalitesiz malzemeden üretilmiş olan kayar paneller, bir süre sonrasında sıklıkla yerinden çıkar ve bunun sonrasında da etrafa sular saçılır ve duşakabin de arızalar meydana gelebilir.   

http://fatihtiryaki.blogspot.com.tr/2015/07/dusakabin-nedir.html


Etiketler: Duşakabin Nasıl Olmalıdır? -Duşakabin

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak