Duşakabin sistemleri

Duşakabin sistemleri hakkında bilgiler.Pleksiglas (mika) Duşakabin sistemleri,Temperli Cam Duşakabin sistemleri

Okunma Sayısı: 2267
Tarih: 15.02.2014 16:34

Duşakabin sistemleri
Duşakabin sistemleri, modern hayatın hızlı akışının bir sonucu olarak, temiz ve sağlıklı banyolar oluşturmak amacıyla ortaya çıkmıştır. Zamanla farklı teknik ve elementlerin de üretime dahil edilmesiyle ürün çeşitliliği artış göstermiştir.Halk arasında duş kabini olarak da tabir edilen duşakabin sistemleri, ağırlıklı olarak; pleksi duşakabinler, cam duşakabinler, panel duşakabinler gibi adlarla tanınırlar. Duşakabinler, Duş teknelerinin üzerine veya küvet üstüne uygulanabildiği gibi, hareketli kanat biçimleri de duşakabinlerin şekillerine uyum sağlamaktadır. Her zevke ve bütçeye göre duşakabin seçenekleri mevcut olup, ayrıca müşterilerin talepleri doğrultusunda, ekonomik uygulamalarda da farklı tercihlere yer verilebilmektedir.

DUŞAKABİN
Duşakabin alırken dikkat etmememiz gereken  bazı özellikler hakkında bilgilendirme. Duşakabin alırken genellikle duşakabin fiyatları araştırılmaktadır,yapılan bu araştırma tabiki yanlış diyil fakat yetersiz bir araştırmadır.Duşakabin fiyatı dışında,en önemli unsurkardan biriside  duşakabin kalitesidir. Duşakabin kalitesini  nasıl anlayabiliriz nelere dikkat etmemiz gerekir gibi hususlarda sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak için bu yazıyı hazırladık.
Pleksiglas  (mika) Duşakabin sistemleri

pleksiglas duşakabin Pleksiglas duşakabin  2,2 mm kalınlığında olan Mika cam tabakalar sert ve çok yüksek ısıya ve Darbelere karşı dayanıklı  malzemeden üretilmektedir. Duşakabin piyasasında artan rekabete ayak uydurmak için bazı firmalar ,maliyet açısından ucuz olması için pleksiglas camlarını” 1,2” olarak kullanmaktadır. Buda darbelere karşı dayanıklılığı azalmakta ve gözle görülmicek küçük çizik çatlaklar meydana getirmektedir,zamanla çatlağın açılması ile su sızıntıları başlamaktadır.
Pleksiglas mika camlı duşakabinlerde aliminyum çerçeveler 2 farklı seçenekli üretilmektedir.ekonomik seri (ince profil) kullnılarak üretilenler ve bela seri (kalın profil) kullanılarak üretilen pleksiglas duşakabin modelleri bulunmaktadır.oval olan pleksiglas duşakabin modellerinde bela seri kalın profil kullanılmaktadır. Düz,kare ve dikdötgen modellerde müşteri  talebine göre ekonomik seri ve bela seri olarak üretilebilmektedir. 

Pleksiglas duşakabinlerde profil renk seçenekleri beyaz,mat krom ve parlak krom olarak sunulmaktadır. Pleksiglas cam desenleri genellikle damla,yunuz,gold ve kiristal seçeneklerinden oluşmaktadır.

Temperli  Cam Duşakabin sistemleri

Temperli Cam Duşakabin Temperli cam duşakabinler çeşitli cam kalınlıklarından oluşmaktadır.Temperli  Cam Duşakabinlerin  Camın ısı ve darbeye dayanıklı hale gelmesi istendiğinde Cam Temperleme işlemine tabi tutulur. Temperleme prosesi cam plakaların özel fırınlarda erime noktasına yakın derecelerde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulması esasına dayanır. 

Temperleme işleminde Camlar 700°C’ye kadar ısıtılır ve hava üflenerek soğutulur. Piyasada temperli  cam denilerek bu işleme tabi tutulmamış çok sayıda ithal cam duşakabin bulunmaktadır. 
Fiyatları oldukça ucuz olsada  çok güvenliksizdir. Kırıldığında insan vucuduna zarar verebilmektedir. Temperli  Cam Duşakabin alınırken en önemli dikkat edilmesi gereken husus asıl olarak budur. Bunu nasıl anlayabiliriz diye düşünmeye gerek yok, yerli olan ürünlerde bu tür sorunlar yaşanmamaktadır.nokta duşakabin olarak  5 mm ve üstü duşakabin almanızı tavsiye ediyoruz.
Temperli  Cam Duşakabin  profil seçenekleri beyaz,mat korom,parlak krom ve altın sarısı olarak satılmaktadır.parlak krom çerçeveli duşakabinlerde  fırça parlak ve kimyasal parlak olarak 2 farklı çeşit bulunmaktadır. Kimyasal parlak profiller görsel açıdan çok güzel görünmelerin yanı sıra su lekesi göstermesinden dolayı temizlik açısından olukça zahmet vericidir.

Firmamızın üretimini yapmakta olduğu 5 farklı katagoride Duşakabin Modelleri bulunmaktadır. Gold seri duşakabin modelleri 5 ve 6 mm kalınlığında olan süergülü cam duşakabinlerdir. Relaks seri duşkabinler 6 mm kalınlığında menteşeli açılır kapılı olarak üretilen duşkabin modelleridir. fiesra seri duşakabinler 4 mm kalınlığında sürgülü modelde üretin duşkabin modelleridir. eko seri duşakabinler mika camlı (polistren) sürlü ve menteşeli olarak üretilen duşkabin modelleridir. Bu Katagorilerin yanı sıra kompakt sistem duşkabin modelleri mevcuttur.  

KAYNAK: www.noktadusakabin.com/?Syf=26&Syz=70971&/Du%C5%9Fakabin-sistemleri


Etiketler: DUŞAKABİN SİSTEMLERİ

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak