2013 Duşakabin yılı olacak

Duşakabin 2012 yılında internet üzerinden yapılan satışların %10 arttığı görülürken, 2013 yılında daha fazla tüketicinin online mecraları tercih edeceği öngörülüyor. Orta ve küçük ölçekli Firmalar, internet satış kanallarını daha etkin şekilde kullanmak zorunda kalacak.

Okunma Sayısı: 896
Tarih: 14.04.2013 00:00

Duşakabin sektöründe  2012 yılında yaşanan büyümenin ardından 2013’te online duşakabin siparişlerinde yüzde 2-4 civarında büyümesi bekleniyor. Bu büyümeden pay almak isteyen küçük ve orta ölçekli duşakabin firmaları internet satış kanalını etkin bir şekilde kullanmaları gerekiyor.

Türkiye’nin 2012 online sipariş  alanında başarılı bir yıl geçirdiğini belirten NOKTA DUŞAKABİN Kurucu Fatih Tiryaki, “Türkiye’de 2012’de en çok ziyaretçi çeken iller sıralamasında 1,3 milyon kişiyle İstanbul,Ankara,izmri ve bursa illeri oldu . İnterneti yoğun ve etkin kullanan kadın nüfusun da etkisiyle Yapı sektöründaki siparişler internete kayması dikkat çekti. İnternet üzerinden satışlar geçtiğimiz yıla göre %10 artarken, mobil araçlar bu büyümede önemli paya sahip oldu. Doğru ve etkin bir online varlığa sahip Firmaların sipariş oranlarının ciddi seviyede arttığı görüldü” diye konuştu.

 

Sosyal medya yapı ve dekerasyon alanında etkili olacak

 

Tüketiciler online mecraları etkin bir şekilde kullanıyor, ürünler  ile alakalı , kullanıcı yorumları, fiyat karşılaştırma gibi nedenlerden dolayı online satın almaları tercih ediyor. Bu doğrultuda sosyal medya ve web siteleri gibi online satış ve pazarlama araçlarının 2013’te Duşakabin sektörünün ana odağı olması bekleniyor.

Çin malları ülkemizde çok uygun fiyatlar ile yapı marketlerde satışı yapılıyor olsada,yerli üretim uygun fiyatlarıyla Duşakabin satışına olan büyük rağbet artarak devam edecek. Duşakabinler hakkında  Facebook, Twitter ve Google+ gibi sosyal ağlarda yaptıkları paylaşımları da karar aşamasında göz önünde bulunduran tüketiciler duşakabini siparişlerini online mecraları kullanarak temin etmeye devam edecek.

 

Bu doğrultuda özellikle nokta duşakabin firmasının  kampanyalarını, internet sitelerindeki ve sosyal ağlardaki online içerikleri kolayca oluşturup yönetmelerini sağlayan fatih tiryaki, nokta duşakabinin zamanla hizmet bölgelerinin türkiye’nin tüm bölgelerini kapsıcağını aktardı. Bu mecrayı kullanan firmalar sosyal medya sitelerini ve online pazarlama araçlarıyla ülkemizin farklı bölgelerinden daha çok müşteriye ulaşabiliyor, kendi internet siteleri ve Facebook üzerinden sipariş  alabiliyor  ve müşterilerine çeşitli kampanya  seçenekleri sunabiliyor.

 

Duşakabin alanında, 2012 yılında internet alanındaki gelişmeleri doğru yakaladıklarını vurgulayan fatih tiryaki Nokta duşakabin olarak bu yıl piyasaya sunduğumuz ürün ve hizmetlerimizi  web ve mobil odaklı olarak geliştirdik. Firmamız 2011 yılından bu günlere interneti doğru ve etkin bir şekilde kullanarak hizmetlerini aktardı. Sosyal platformları da etkin şekilde sistemlerimize dâhil ederek, müşterilerimizin online varlıklarını ve bilinirliklerini güçlendirmelerini sağladık” dedi.

 

Duşakabin’de online sipariş  rekor artış gösterdi !

 

2012 yılında en çok siparişi  istanbul’da yapılırken, ikinci sırada Ankara, yer aldı. Sosyal promosyon imkânlarının da etkisiyle sosyal medyayı etkili kullanan nokta duşakabin online siparişlerde 7 kat artış sağlandı. Bunun etkisiyle üretim ortalama yüzde 27 oranında arttı.

kaynak:www.ulusalhaberler.com


Etiketler: DUŞAKABİN

Diğer Haberler haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak