Ofis taşımanın kolaylıkları

Ofis taşıma ev taşımadan daha profesyonelce yapılması gereken bir iştir.

Okunma Sayısı: 779
Tarih: 11.01.2016 14:40

Ofis taşımanın kolaylıkları

Ofis taşıma ev taşımadan daha profesyonelce yapılması gereken bir iştir. Evden eve taşımacılıktan sonra en fazla ihtiyaç duyulan ofis taşımacılığıdır. İş yerinizi taşımaya karar verdiğiniz de mutlaka profesyonel yardım almanız gerekir. İşlerinizin aksamadan ve malzemeleriniz zarar görmeden bu işi yaptırmanız gerekmektedir. Taşıma işlemine başlamadan önce iş yerinizi taşıyacak olan firmadan ekspertiz yapmasını mutlaka istemelisiniz. Taşınacak olan malzemenin ne kadar oluğunu, boyutunu, ne kadar elemana ihtiyaç olduğunu ve nasıl bir araçla taşıma yapılacağına önceden karar verilmiş olur.

Ofis ve iş yeri taşımasında en önemli konu büro malzemelerinin toplanması ve yerleştirilmesidir. Dosyalar, klasörler, bilgisayarlar, yazıcılar, ufak ofis malzemeleri bunların hepsinin özenle toparlanıp kolilere konması gerekir. Anlaştığınız taşıma firmasının bu konuda özen göstermesini mutlaka sağlamalısınız. Son zamanlarda özel paketleme ve kolileme sistemleri ile ofis taşıma firmaları bu işi çok güzel yapmaktadırlar.

Evden eve nakliyata olduğu gibi anlaştığınız ofis taşıma firması ile mutlaka sözleşme ve sigorta yapmanız şarttır. Herhangi bir kaza ya da kaybolma sonucunda zararınızı karşılamaları için gerekli ve atlanmaması gereken önemli bir konudur.

Bulunduğunuz ofis yüksek katlı bir bina ya da dar merdivenli bir yerde olabilir. Bu tarz durumlarda da asansörlü ofis taşıma hizmeti almanızda fayda vardır. Firmanın sağladığı bu hizmet sayesinde hem zamandan kazanmış olacaksınız hem de hiçbir ofis malzemeniz zarar görmemiş olacaktır.

Monte ve demonte gerektiren ofis eşyalarınızın firmanın bünyesinde bulunan marangozlar tarafından yapılması zaman kaybını ve iş gücü kaybını önleyecektir.

Ofis taşıma ve iş yeri taşımada her alanda olduğu gibi merdiven aldı tabir edilen bir sürü firma bulunmaktadır. Firmanızı seçerken iyi araştırmanız gerekir. Referanslarına, bu zamana kadar yaptığı işlere ve internet üzerindeki yorumlarına mutlaka göz atmanızda fayda bulunmaktadır.

Bilgisayar gibi elektronik cihazlarınızı özel ambalajlarda taşınmasını ve kurulumunun yetkili kişiler tarafından yapılmış olmasından emin olun. Taşındığınızın ilk iş günü bir kaos ortamı oluşmasını engellemiş olursunuz.

Çok odalı bir iş yeriniz varsa oda oda eşyaların kolilere konması ve taşınması yeni yerinize yerleştirirken büyük kolaylık sağlayacaktır.

Yapanibul.com sayesinde Türkiye’nin her yerinden ofis taşıma hizmeti veren firmalarına ulaşabilir ve hizmet alabilirsiniz. 


Etiketler: ofis taşıma

Diğer Haberler haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak